|
Tripolis

Pracownia druku 3D

Zdjęcie dla PPNT Gdynia
PPNT Gdynia

doradztwo
W naszej pracowni zrealizujesz projekty w oparciu o technologie selektywnego spiekania (SLS) i natryskiwania polimerów (PolyJet). Posiadamy także skanery 3D oraz wykonujemy projekty z zakresu inżynierii odwrotnej i projektowania CAD.
Nasze usługi
Drukarka EOS Formiga pozwala na efektywną produkcję małych i średnich serii elementów w technologii SLS. Spiek laserowy proszków cechuje wytrzymałość na poziomie 80-90% w porównaniu z elementami produkowanymi na wtryskarkach. Swoją szybkością i wydajnością produkcji jest nieporównywalna z żadną inną technologią przyrostową, przy czym gwarantuje precyzyjne wykonanie iłatwą w malowaniu powierzchnię. Materiał PA2200 posiada certyfikat biozgodności EN ISO 10993-1 i USP/level VI/121 °C oraz zgodę na dopuszczenie do kontaktu z żywnością, z wyjątkiem wyrobów alkoholowych o wysokim stężeniu. Objet30 Prime w technologii PolyJet jest najbardziej precyzyjną z dostępnych w Parku drukarek 3D. Technologia natryskiwania żywic światłoutwardzalnych warstwami o grubości od 16 mikrometrów (ponad 4 razy cieńsze od ludzkiego włosa) pozwala na wykończenie ścianek elementu z połyskiem lub matowo. Dzięki szerokiej gamie dostępnych materiałów, drukarka Objet30 Prime pozwala na drukowanie elementów o specjalnych właściwościach, m.in.: sztywnych, imitujących gumę, odpornych na podwyższoną temperaturę, przezroczystych lub biokompatybilnych. Dzięki technologii osadzania topionego materiału (FDM/FFF) możesz wydrukować u nas prototypy ze zróżnicowanych pod względem właściwości fizycznych i chemicznych materiałów (m. in. PLA, ABS, PP, PA, TPU, HIPS oraz domieszkowanych odmianach niektórych z nich) w wielu dostępnych na rynku kolorach. Ponadto, dzięki dwóm głowicom 3DGence Double P255 możliwy jest druk wielomateriałowy. Powierzchnia robocza drukarki wynosi: 190x255x195mm. Z wykorzystaniem oprogramowania CAD i konwencjonalnych przyrządów pomiarowych, można z łatwością odtworzyć elementy o geometrycznych kształtach, zaprojektować nowe rozwiązanie na podstawie przekazanej dokumentacji, lub poprawić gotowy projekt CAD. Można również zaprojektować łączenia śrubowe, klejone, lub wciskane, z zachowaniem zasad usprawniających i wykorzystujących potencjał druku 3D.
Dlaczego warto skorzystać z usług PPNT Gdynia | Pracownia Druku 3D?
Wykorzystanie drukarek 3D dostępnych w Pracowni druku 3D, może okazać się opłacalne w porównaniu z innym konwencjonalnymi metodami (np. frezowanie i toczenie, odlewnictwo), gdzie nakład nie przekracza 1000 sztuk. Ponadto druk 3D umożliwia produkcję elementów o skomplikowanej geometrii, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika (np. protezy, wycofane z rynku części zamienne sprzętów, prototypy maszyn i urządzeń, przedoperacyjne wizualizacje organów wewnętrznych pacjenta i wiele innych). Na drukarce EOS Formiga P110 ekonomiczne jest zapełnienie komory roboczej w dużym zagęszczeniu, produkując małe i średnie serie. Technologia PolyJet z wykorzystaniem drukarki Objet30 Prime, sprawdza się przy produkcji bardzo precyzyjnych elementów, lub tych o specjalistycznych wymaganiach. Technologia FDM/FFF, okaże się najkorzystniejsza przy pojedynczych elementach lub niewielkich seriach małych elementów.
Grupa docelowa
Dopasuj typ wydruku do swoich potrzeb:
1.
Eos Formiga -
- prototypy o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i rozciągliwości - produkcja nisko i średnioseryjna - wyroby medyczne i mające kontakt z żywnością, z wyjątkiem wyrobów alkoholowych o wysokim stężeniu - zamienniki nietypowych lub wycofanych ze sprzedaży elementów - sztuka i gadżety reklamowe - elementy pojazdów - elementy modeli RC, figurki - modele anatomiczne do pomocy chirurgom.
2.
Objet 30 Prime -
- precyzyjne prototypy elementów o właściwościach, które sprostają zróżnicowanym wymaganiom - elementy z dużą ilością małych szczegółów (np. biżuteria, figurki, modele) - przezroczyste obudowy i wstawki.
3.
Grupa docelowa 3DGence Double -
- pojedyncze prototypy i niewielkie serie wydruków - wielokolorowe części - elementy o zróżnicowanych właściwościach fizycznych i chemicznych (m. In. wytrzymałość, ścieralność, podatność na rozpuszczalniki i obróbkę, domieszkowanie) - zamienniki uszkodzonych elementów - wycinki prototypów (przymiar elementów wpustowych, wciskanych, gwintowanych itp.) - obudowy do elektroniki, funkcjonalne elementy o niestandardowych zastosowaniach i kształtach.
Nasi eksperci:

zdjęcie eksperta Sławomir Olszewski
Sławomir Olszewski
Pracownia druku 3D | PPNT Gdynia
DOSTAWCA USŁUGI
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Logo DOSTAWCA USŁUGI
Zdjęcie mapy Google
Ikona mapy

al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia 81-451