|
Tripolis

Specjalistyczne usługi w zakresie własności intelektualnej

Zdjęcie dla PPNT Gdynia
PPNT Gdynia

doradztwo
Ty też posiadasz własność intelektualną. Zadbaj o jej ochronę i efektywnie wykorzystuj, a w swojej działalności nie naruszaj cudzych praw wyłącznych. Dobrana do potrzeb firmy strategia postępowania w zakresie IP stanowi klucz do sukcesu biznesowego. Specjalistyczne usługi Informacji Patentowej to narzędzia, które pozwolą skutecznie i bezpiecznie rozwijać potencjał Twojej firmy związany z własnością intelektualną. Zapewnij sukces swojej firmie! Zarządzaj z nami swoimi prawami własności intelektualnej.
Do kogo kierujemy nasze usługi?
Z usług Informacji Patentowej może skorzystać każdy, kto potrzebuje wsparcia w zakresie własności intelektualnej. Specjalistyczne usługi IP to profesjonalne rozwiązania dla Twojego biznesu. Skorzystać z nich mogą zarówno doświadczeni jak i początkujący oraz przyszli przedsiębiorcy. Przydadzą się również twórcom, autorom, wynalazcom, pomysłodawcom - studentom, doktorantom, osobom prowadzącym prace badawczo-rozwojowe.
Dlaczego warto skorzystać ze specjalistycznych usług w zakresie własności intelektualnej w PPNT Gdynia | Informacja Patentowa?
Wyróżnia nas to, że jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO) i współpracujemy z Urzędem Patentowym RP. Należymy do sieci ośrodków PATLIB, zrzeszającej pod patronatem EPO ośrodki informacji patentowej w całej Europie. Już od ponad 10 lat wspieramy przedsiębiorców, twórców i lokalną społeczność w trudnej tematyce, jaką jest prawo własności intelektualnej. Pomagamy i doradzamy w tym, jak chronić różne wytwory ludzkiego umysłu. Zajmujemy się ochroną rozwiązań technicznych, marki, oznaczeń, designu. Nasza wąska specjalizacja, czyli skupienie na prawie własności intelektualnej oraz informacji patentowej, wpływa na wysoką jakość świadczonych usług. Dzięki działalności w innowacyjnym otoczeniu PPNT Gdynia mamy bieżący kontakt z nowoczesnymi technologiami i ciekawymi case’ami z zakresu własności intelektualnej.
Co możesz zyskać, korzystając z usług świadczonych przez Informację Patentową | PPNT Gdynia:
1.
Konsultacje eksperckie -
Informacja Patentowa PPNT Gdynia to zespół ekspertów z dziedziny prawa własności intelektualnej. Ich wiedza oraz doświadczenie pomogą ci w uniknięciu niepotrzebnych sporów, kosztów i problemów. Oferujemy konsultacje eksperckie w zakresie ochrony własności intelektualnej, w tym ochrony marki (znaki towarowe), designu (wzory przemysłowe) oraz wynalazków i ich patentowania.
2.
Poszukiwania w bazach znaków towarowych lub wzorów przemysłowych -
możesz sprawdzić, czy oznaczenie, którego chcesz używać, lub wzór produktu nie są już "zarezerwowane" przez innego przedsiębiorcę. Lepiej sprawdzić od razu, niż dostać wezwanie do zapłaty za naruszenie cudzych praw.
3.
Przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej znaku towarowego lub wzoru przemysłowego do ochrony na terytorium Polski -
chcesz chronić swoją markę, logo bądź oryginalny design na terenie Polski? Zarejestruj go w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP)! Możesz zyskać wyłączność na dane oznaczenie swojej firmy, produktu lub usługi, a także zyskać wyłączność na zewnętrzny wygląd produktu. Znaki i wzory pomagają ci w budowaniu marki i renomy, ale też z biegiem czasu nabierają samodzielnej wartości rynkowej. Nie wiesz, jak przygotować zgłoszenie do urzędu i jak przeprowadzić procedurę? Możemy Ci w tym pomóc. Nasz usługa obejmuje przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej oraz pomoc w zakresie dokonania zgłoszenia. Przejdź przez ten proces razem z nami.* *nasza usługa nie obejmuje przyjęcia pełnomocnictwa i prowadzenia postępowania w Twoim imieniu (sam występujesz do Urzędu i prowadzisz korespondencje z Urzędem). Dzięki naszej usłudze: - otrzymujesz profesjonalne doradztwo (nie każde oznaczenie/wzór nadaje się do rejestracji) - minimalizujesz ryzyko uzyskania odmowy rejestracji i utraty zainwestowanych funduszy - masz szanse na efektywną rejestrację i uzyskanie silnego prawa wyłącznego.
4.
Pomoc w przygotowaniu zgłoszenia znaku towarowego lub wzoru przemysłowego - Unia Europejska -
chcesz chronić swoją markę, logo bądź oryginalny design na terenie całej Unii Europejskiej? Zarejestruj go w unijnym urzędzie - EUIPO! Znak unijny i wzór wspólnotowy dają ci wyłączność korzystania z nich na terenie wszystkich krajów UE, w tym w Polsce. Nie wiesz, jak przygotować zgłoszenie do urzędu i jak przeprowadzić procedurę? Możemy Ci w tym pomóc. Nasz usługa obejmuje doradztwo w zakresie zdolności do rejestracji zgłaszanego przedmiotu, przygotowanie elementów zgłoszenia oraz pomoc w zakresie jego dokonania. Przejdź przez ten proces razem z nami.* *nasza usługa nie obejmuje przyjęcia pełnomocnictwa i prowadzenia postępowania w Twoim imieniu (zgłoszenia do urzędu unijnego EUIPO dokonuje się online, poprzez własne konto). Dzięki naszej pomocy w przygotowaniu zgłoszenia do EUIPO: - otrzymujesz profesjonalne doradztwo (nie każde oznaczenie/wzór nadaje się do rejestracji!) - minimalizujesz ryzyko uzyskania odmowy rejestracji i utraty zainwestowanych funduszy - masz szanse na efektywną rejestrację i uzyskanie silnego prawa wyłącznego.
5.
Poszukiwania w bazach patentowych -
badania patentowe to specjalistyczna usługa o szerokim spektrum zastosowań. Profesjonalne analizy i wyniki poszukiwań w bazach patentowych pozwolą wyeliminować nakłady na powielane prace badawczo – rozwojowe i wytyczą kierunki rozwoju w zależności od aktualnych trendów. Dzięki nim zwiększysz szanse na udzielenie patentu, a także zminimalizujesz ryzyko naruszenia cudzych praw udzielonych na rzecz osób trzecich. Dzięki badaniom patentowym możesz m.in.: - sprawdzić, czy Twoje rozwiązanie jest nowe i nadaje się do ochrony; - ocenić, czy opracowane przez ciebie rozwiązanie nie jest już chronione przez patent; - sprawdzić, czy ktoś inny nie rozwiązał już badanego przez Ciebie problemu (30% prac badawczo-rozwojowych jest powielana!); - poznać ujawnione rozwiązania techniczne w danej dziedzinie; - znaleźć inspirację do prac badawczych; - poznać nisze rynkowe.
6.
Monitoring patentowy -
polega na regularnej obserwacji zgłoszeń patentowych według ustalonego klucza. Zawartość baz patentowych jest najbardziej aktualnym i najbardziej wyczerpującym źródłem wiedzy o najnowszych rozwiązaniach. Monitorować możemy zgłoszenia do ochrony różnych przedmiotów Twojej konkurencji (np. zgłoszenia patentowe lub rejestracje wzorów przemysłowych). Można też monitorować zgłoszenia rozwiązań w interesującej Cię dziedzinie techniki. Dzięki temu poznasz kierunki rozwoju danej branży i nowe produkty dużo wcześniej, niż mają szansę pojawić się na rynku. Wiedza na temat działań konkurencji wskaże właściwą strategię rozwoju w Twojej firmie. Bądź na bieżąco! Nie daj się zaskoczyć! Dzięki monitoringowi dowiesz się np.: - nad jakimi rozwiązaniami pracują inni; - co patentuje twoja konkurencja; - w jakim kierunku zmierza dana branża; - jak rozwijać swój produkt, by nadążać za trendami.
7.
Sporządzanie opinii i pism w zakresie prawa własności intelektualnej -
masz problem z zakresu własności intelektualnej, potrzebujesz pomocy w korespondencji z urzędem patentowym, a może potrzebujesz argumentu w sporze? Sięgniemy do przepisów, orzecznictwa sądów oraz doktryny prawa i przygotujemy dla Ciebie pomocniczy materiał analityczny lub odpowiedni wniosek. Celem pisma/opinii może być wyjaśnienie konkretnych problemów prawnych, rozstrzygnięcie sporu, propozycja potencjalnych rozwiązań bądź wskazanie procedur prawnych pozwalających doprowadzić do osiągnięcia założonego celu. Zanim podejmiesz ryzyko biznesowe – zasięgnij rady specjalistów! Dzięki naszej pomocy możesz zyskać: - odpowiedź na pytania i wątpliwości prawne; - rozpoznanie stanu faktycznego w świetle ustaw i publikacji prawnych; - analizę prawną dokumentu; - interpretację przepisów i informację o skutkach prawnych zaplanowanych działań; - pogląd na sprawę, z uwzględnieniem poglądów oraz argumentów doktryny; - wskazanie propozycji procedur prawnych, pozwalających na doprowadzenie do osiągnięcia założonego celu.
8.
Specjalistyczne warsztaty, wykłady, szkolenia z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz informacji patentowej -
potrzebujesz wiedzy w dziedzinie ochrony własności intelektualnej, dostosowanej do specyfiki Twojej branży? Dedykowane warsztaty i prelekcje Informacji Patentowej to oferta edukacyjna dla Ciebie! Skrojone na miarę szkolenia podniosą poziom wiedzy pracowników w zakresie kluczowych dla branży aspektów prawa własności intelektualnej – zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Tematykę szkolenia możemy ustalić w ramach konsultacji obejmującej analizę potrzeb Twojej firmy. Szkolenia mogą się odbywać w dogodnej dla Ciebie formie – stacjonarnie lub online, w postaci prelekcji bądź warsztatów. Przykładowa tematyka szkoleń: - Własność intelektualna w Twojej firmie – jak o nią dbać? - Ochrona własności intelektualnej – marka, design, wynalazki. - To moje logo! Marka jako znak towarowy. - Źródła informacji patentowej i ich wykorzystanie. - Gdzie i jak szukać inspiracji do badań i prac rozwojowych? – poszukiwania w bazach patentowych, Google Scholar. - Badania stanu techniki – warsztaty.
Nasi eksperci:
Współpracując z nami, korzystasz z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów, specjalistów z zakresu prawa i ochrony własności intelektualnej – rzeczników patentowych. Nasz zespół to najlepsi eksperci i doświadczeni praktycy z zakresu prawa własności przemysłowej oraz informacji patentowej.
Nasi eksperci:

zdjęcie eksperta Dorota Nocuń
Dorota Nocuń
Informacja Patentowa | PPNT Gdynia
DOSTAWCA USŁUGI
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Logo DOSTAWCA USŁUGI
Zdjęcie mapy Google
Ikona mapy

al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia 81-451